ECF-kunniaviirit

Viiri n:o    Luovutus Pvm.   Saaja                             Myöntämisperusteet

1.         19.11.1989          Gustav Dahlberg         Työ E-luokan Hyväksi

  • Iecun presidentti
  • Olympiastatus
  • Työ SPL:ssä

 

2.         19.11.1989          Klaus Selen                 Työ E-luokan Hyväksi

  • Valmennustyö
  • Veneenrakennus
  • Järjestötyö ECF + SPL

 

–           19.11.1989          Kuopion Pursiseura   Kauden paras kilpailujärjestely

(SM 1989).

 

3.         18.11.1990          Jyrki Taiminen             MM. 1 / 1990 Livorno / Italia

PM. 3 / 1990 Helsinki / NJK

 

4.         18.11.1990          Thomas Johansson   PM. 1 / 1990 Helsinki / NJK

 

5.         18.11.1990          Miimu Matilainen        PM. 3 / 1990 Helsinki / NJK

 

6.         18.11.1990          Kari Kurkinen              Juniori-EM 2 /1990

Neusiedler Am See /  Itävälta

 

7.         18.11.1990          Martina Heimburger   Juniori-PM 3 / 1990

Maarianhamina / ÅSS

 

8.         18.11.1990          Mikko Välimäki            Juniori-PM 3 / 1990

Maarianhamina / ÅSS

 

–           18.11.1990          NJK                               Kauden paras kilpailujärjestely

(PM 1990).

 

9.         17.11.1991          Roope Suomalainen  EM. 2 / 1991 Medemblik / Hollanti

 

–           17.11.1991          Iisalmen Pursiseura   Kauden paras kilpailujärjestely

(SM 1991).

 

10.       22.11.1992          Petri Karto                    MM. 1 / 1992 Izola / Slovenia

EM. 2 / 1992 Cadiz / Espanja

 

11.       22.11.1992          Chita Smedberg          Olympia osanotto Barcelona 1992

 

12.       27.11.1993          Anna-Liisa Kaitila       Juniori-PM 2 / 1993 Fredrikstad / Norja

 

EUROPE CLASS FINLAND KUNNIAVIIRIT

 

 

 

Viiri n:o    Luovutus Pvm.   Saaja                             Myöntämisperusteet

–           28.8.1994            Monica Heimburger    Merkkipäivätervehdyksenä: Pitkäaikainen                                                            työ hallituksen taloudenhoitajana

 

13.       19.11.1994          Jussi Forsman             Juniori-PM 3 / 1994 Vaasa / WSF + VM

 

–           19.11.1994          Wasa Segelförening  Kauden paras kilpailujärjestely

(Juniori-PM 1994)

 

–           19.11.1994          Vaasan                         Kauden paras kilpailujärjestely

Merenkyntäjät              (Juniori-PM 1994)

 

14.       28.11.2000          Sari Multala                  Juniori-EM 1 /1997 Tönsberg / Norja

PM. 3 / 1997 Moss / Norja

 

15.       28.11.2000          Mika Majapuro             Juniori-PM 3 / 1997 Fredrikstad / Norja

 

16.       28.11.2000          Tytti Petäjä                    Juniori-EM 2 / 1998 Rungsted / Tanska

 

17.       28.11.2000          Andrea Borenius        Juniori-PM 2 / 1999 Assens / Tanska

 

18.       28.11.2000          Maija Salmela              Juniori-PM 3 / 1999 Assens / Tanska

 

19.       28.11.2000          Tobias Niemi                PM. 1 / 2000 Gottskär / Ruotsi

 

20.       17.11.2001          Sari Multala                  MM. 1 /2001 Vilamoura / Portugali

 

21.       27.11.2002          Matti Haapiainen        Juniori-PM 1 / 2002 Kokkola / GSF

 

22.       27.11.2002          Nina Ramm-Schmidt  Juniori-PM 2 / 2002 Kokkola / GSF

 

23.       27.11.2002          Mikko Saari                  PM. 2 / 2002 Tampere / Vene-71

 

24.       27.11.2002          Mikko Hilli                     PM. 3 / 2002 Tampere / Vene-71

 

25.       19.11.2005          Teemu Rantanen       EM. 1 / 2005 Helsinki / NJK

 

–           19.11.2005          NJK                               EM-kilpailujen järjestäminen 2005

 

26.       7.11.2008            Jouni Kokko                 PM. 2 / 2008 Saltsjöbaden / Ruotsi

 

27.       7.11.2008            Joonas Lindahl           PM. 3 / 2008 Saltsjöbaden / Ruotsi

 

28.       13.11.2009          Marinella Laaksonen PM. 3 / 2009 Horten / Norja

 

EUROPE CLASS FINLAND KUNNIAVIIRIT

 

 

 

Viiri n:o    Luovutus Pvm.   Saaja                             Myöntämisperusteet

 

29.       12.11.2010          Patrick Arrila                Juniori-PM 3 / 2010 Helsinki / HSRM

 

30.       12.11.2010          Kaarle Tapper              MM. 2 /2010 Arkösund / Ruotsi

 

–           6.5.2011               TP                                  40-v juhlan ja ansiokkaan                                                                                         E-jollatoiminnan johdosta

31.       18.11.2011          Julia Toroi                    Juniori-PM 2 / 2011 Sonderborg / Tanska

 

32.       18.11.2011          Miikka Nikkilä              Juniori-PM 1 / 2011 Sonderborg / Tanska

 

33.       16.11.2013          Venla Soini                  Juniori-PM 1 / 2012 Pärnu, Viro

 

34,       16.11.2013          Astrid Still                     Juniori-PM 2 (tytöt) / 2012 Pärnu, Viro

35. 23.11.2013 Oskari Muhonen Juniori-EM 3. / 2013 Brest, Ranska

36. 23.11.2013 Erica Partanen Juniori-EM 3. / 2013 Brest, Ranska

37. 23.11.2013 Tomi Oikkonen Juniori-PM 3. / 2013 Vänersborg, Ruotsi

23.11.2013 Krista Olander           Tunnustuksena ansiokkaasta, sitoutuneesta ja menestyksekkäästä E-jollavalmennuksesta.

23.11.2013 Espoon Pursiseura          Tunnustuksena aktiivisesta ja pitkäaikaisesta toiminnasta E-jollapurjehduksen edistämisessä ja tukemisessa.

23.11.2013 Tero Tykkyläinen         Tunnustuksena aktiivisesta työstä E-jollapurjehduksen hyväksi, ja liiton puheenjohtajana 2011-2012.